[4 XII] Dzień 2: stworzenie człowieka

Dzień 2/22: stworzenie człowieka

Fragment: Rdz 1, 26-31; Rdz 2, 4b-25

Stworzenie człowieka to opowieść kontynuująca dzień 1. Szóstego dnia, jeszcze przed dniem odpoczynku, Bóg stwarza człowieka: mężczyznę i kobietę. Oni są dopełnieniem Jego dzieła. Bóg przygotowuje cały świat, urządza go, planuje - po to, by mógł służyć człowiekowi. Człowiek ze wszystkich dzieł Bożych jest najbardziej podobny do Stwórcy. Ten dzień pomaga dziecku zrozumieć, że Bóg kocha człowieka, że jest Jego pomysłodawcą, że jest on dla niego cenny i że Bóg chce z nim żyć w przyjaźni. Dzieci z radością przyjmą wiadomość, że zanim znaleźli się pod sercem swojej mamy, byli w sercu Boga. Bo On chciał ich od zawsze. Stworzenie Adama i Ewy wskazuje także na naszą ludzką relacyjność. Bóg pragnie, by ludzie tworzyli piękne małżeństwa. Może być to okazja do rozmowy z dzieckiem na temat bycia kobietą i mężczyzną.

Bóg stworzył człowieka i bardzo go kocha. Bóg stworzył kobietę i mężczyznę. Pierwsi ludzie mieszkali w raju blisko Boga.

 

Aktywizujące zadania: 

(1) Oto ja - dziecko Boże!

Możecie stworzyć ilustrację lub całą prezentację przedstawiającą Was. Do wykorzystania może posłużyć umieszczony szablon, a także Wasze zdjęcia. Dziecko może także samodzielnie narysować siebie. A może to czas na pamiątkowe stworzenie odcisków stóp i dłoni? ;) SZABLON DO POBRANIA

Zamieszczone grafiki dzieci mogą ozdobić wg przykładowych poleceń: 

- narysuj dziecku strój w kolorach, które lubisz najbardziej

- dorysuj temu dziecku rzeczy, które charakteryzują ciebie (np. to, co lubisz)

- starsze dzieci mogą przepisać cytaty z Pisma świętego, np. Ps 139, 14 

 

Pomocnicze pytania do rozmów z dziećmi:

(1) Bóg stworzył człowieka i bardzo go kocha. Czy wiesz, że Pan Bóg także kocha ciebie?

(2) Pan Bóg stworzył kobietę i mężczyznę. Co robią kobiety? Co robią mężczyźni? A czy ty wiesz, kim jesteś?