• KiM

On wszystko stworzył! [Stworzenie świata]

Aktualizacja: 18 lis 2020

Dzień 2, czyli... zacznijmy od początku.


Stworzenie świata to niesamowicie piękny początek Bożego planu. Wszystko, co On stwarza jest dobre. Wszystko jest przemyślane i na swoim miejscu. Całe dzieło stworzenia - kosmos, planety, morza, istoty żywe - mogą nas dzisiaj szczególnie zachwycać. Możemy za nie dziękować razem z dziećmi - zgodnie z ich wrażliwości i zainteresowaniem!

To może być także dla dorosłych okazja, by poczytać początek Biblii, wyobrazić sobie to, co zostało tam opisane i dziękować Bogu za wszystko.


Fragment na dziś: Rdz 1, 1-25

Co można zrobić z dziećmi?


Oprócz lektury Pisma można na wiele sposobów utrwalać z dziećmi ten temat - dostosowując do ich wieku i zainteresowań. Nasze propozycje z poprzednich lat:


1. Lepienie


Lepienie i pieczenie ciasteczek w kształtach zwierząt i ciał niebieskich było w jednym roku strzałem w dziesiątkę. Wykorzystaliśmy gotową masę, która miała kilka kolorów. I choć było to dość dawno, dzieci do dziś wspominają, jak tworzyły świat... :-) (Lepienie - czy to ciasteczek, czy z gliny/plasteliny - dobrze obrazuje proces tworzenia).2. Opis stworzenia świata jest doskonały do przestawienia w różnych formach graficznych. W jednym roku powstała u nas też książeczka ukazująca dzień po dniu stworzenie.
3. Dzisiaj możemy także po prostu - wyjść na spacer i dziękować Bogu za świat, który stworzył. (My mamy takie rodzinne wspomnienie... że właśnie tego dnia na spacerze widzieliśmy pierwszy raz - i ostatni jak na razie - dzika! :-)


273 wyświetlenia0 komentarz

© 2020 by uRodziny Jezusa

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram
  • Black YouTube Icon